Dlaczego muzyka na żywo jest lepsza?

Muzyka na żywo ma wielu zwolenników. Przywołują oni różnorodną argumentację dotyczącą tego, dlaczego muzyka grana na żywo jest lepsza, niż ta odtwarza przez DJ-a, czy za pomocą odpowiedniego sprzętu nagłaśniającego. Poniżej najważniejsze z nich.

Dialog z uczestnikami

Muzycy grający na żywo często prowadzą swojego rodzaju interakcje z uczestnikami. Zachęcają ich do zabawy poprzez wspólne śpiewanie znanych hitów, klaskanie, tupanie czy powtarzanie refrenu. Zdarza się, że przy nastrojowych balladach uczestnicy imprezy proszeni są o zapalenie płomienia zapalniczki, a częściej wyświetlanie motywu płomienia na smartphonie. Dzięki temu każdy gość czuje się częścią imprezy, odczuwa dodatkowe emocje, które na długo zapadają w pamięć. Te przeżycia sprawiają, że impreza dobrze się kojarzy i często jest miło wspominana.

Dopasowany repertuar

Zespół grający na żywo zawsze przed imprezą ustala z organizatorem repertuar. Jest on dopasowany, oczywiście na miarę możliwości, do wieku i gustów muzycznych uczestników imprezy. Uwzględnia również charakter imprezy. Ma to kluczowe znaczenie, jeśli zabawa ma być udana. Co ważne, zespół jako profesjonalny podmiot, jest w stanie doradzić, co grać, a czego nie. Pozwoli to na uniknięcie imprezowych gaf.

Utwory dedykowane

Popularną praktyką jest zamawianie przez gości określanego utworu z dedykacja dla wskazanej osoby. Usługa ta najczęściej wymaga wręczenia napiwku, jest jednak miłym akcentem każdego spotkania. Co ważne, ta cześć usług realizowana jest dopiero po połowie imprezy. Pierwszeństwo zawsze ma repertuar przygotowany i ustalony wspólnie z organizatorem.

Muzycy grający na żywo potrafią rozpoznać emocje, jakie budzą w gościach określone utwory i spokojnie przejść do zupełnie innego repertuaru. Reagują również, gdy goście na parkiecie są bardzo zmęczeni – zapraszają na drinka, czy krótką przerwę na posiłek. Potrafią grać w taki sposób, by tańczącym nie zabrakło zbyt szybko sił. Utwory dynamiczne i skoczne przeplatają spokojniejszymi. Dzięki temu parkiet jest wciąż zapełniony. Zespół muzyczny pełni często również rolę konferansjera, informując gości o dalszym przebiegu imprezy, konkursie, występie, dostępnych atrakcjach. To wszystko sprawia, że muzyka na żywo jest lepsza.