Dostępne zespoły muzyczne

Dostępność zespołów muzycznych wiąże się z repertuarem, którego oczekuje zamawiający. Niektóre zespoły w swoich portfolio zaznaczają, że nie wykonują określonego typu muzyki, czy nie świadczą określonych usług dotyczących zabaw. Na czarnej liście zespołów często znajduje się muzyka disco polo i muzyka biesiadna. Zespoły odmawiają również prowadzenia nazbyt rubasznych zabaw.

Rodzaj wydarzenia

Dostępność zespołu jest również uzależniona od charakteru imprezy. Niektóre zespoły specjalizują się wyłącznie graniu muzyki na żywo na określonym typie wydarzeń. Inne obsługują wyłącznie wesela, kolejne specjalizują się w imprezach zakładowych. Są też takie, które grają wyłącznie muzykę poważną i są dostępne tylko w ramach spotkań, które wymagają tej nastrojowej oprawy.

Zespół dostępny to również taki zespół, który jest otwarty na gości imprezy – bawi się razem z nimi, wspólnie przeżywa, wychodzi na parkiet. Zespoły muzyczne złożone z kilku muzyków zazwyczaj oferują możliwość wyjścia jednego z nich na parkiet i przygrywania bezpośrednio bawiącym się, lub wybranym parom. Oczywiście usługa ta możliwa jest tylko w przypadku określonych muzyków: saksofonistów, grających na trąbce czy harmonii. Na parkiet wyjść może również osoba śpiewająca. Takie otwarte podejście do ludzi i zabawy sprawia, że imprezie towarzyszą dodatkowe emocje, a goście czują się ważni i docenieni.

Zespoły muzyczne z tak zwanej górnej półki słyną z zaskakiwania w trakcie wydarzeń muzycznych. Zapraszają fanów na scenę, dzielą się anegdotami, chętnie rozdają autografy i pozują do wspólnych zdjęć. Takie prowadzenie eventu wymaga jednak od muzyków dużo energii i umiejętności nawiązywania dialogu czy reagowania z humorem na sytuacje trudne. Z tego powodu tego rodzaju dostępność zespołu wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Okazuje się, że sam kunszt muzyczny i wokalny to nie wszystko. Dostępność członków zespołu połączona z ich poczuciem humoru sprawia, że przyjęcie na długo zapada w pamięć uczestniczących w nim osób. Dzięki temu cel wydarzenia jest osiągnięty: połączenie dobrej muzyki i świetnej zabawy będzie na długo źródłem przyjemnych wspomnień i rozmów.