Dostępne zespoły

Dostępność zespołów muzycznych jest dosyć ograniczona, szczególnie, jeżeli wydarzenie, które ma być odsługiwane odbywa się w weekend. Zespoły są rezerwowane na długo przed planowanymi uroczystościami, przede wszystkim jeśli dotyczy to imprez weselnych. Dlatego planując wydarzenie, które ma być uświetnione grą zespołu muzycznego na żywo, rezerwacja muzyków jest jedną z pierwszych czynności dotyczących planowania i organizacji.

Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim dokonajmy wstępnej preselekcji. Wybierzmy kilka zespołów, na podstawie ich stron internetowych, opinii w social mediach, czy też bazując na profesjonalnym doradztwie w tym zakresie. Z listy kilkunastu wybierzmy pięć, które podobają nam się najbardziej i sprawdźmy ich dostępność w wybranym terminie. Współczesna technologia pozwala wszystko sprawdzić nie ruszając się z domu. Internet zapewnia w tej materii możliwość pełnego rozpoznania. Jeśli żaden z wybranych zespołów nie będzie dostępny, kontaktujmy się z kolejnym na liście. Niektóre zespoły udostępniają na stronie internetowej swój kalendarz oznaczając w nim terminy zarezerwowane.

Sprawdzając dostępność zespołu, można wybierać nie tylko z lokalnej oferty, lecz również z innych muzyków dostępnych w okolicach czy województwie. Cena usługi nie wzrasta znacząco w przypadku konieczności dojazdu, a w budżecie całej imprezy koszt ten nie będzie znaczący.

Dostępność zespołów i muzyków medialnych

Zespoły, które znamy z radia i telewizji, również są dostępne, oczywiście w zależności od budżetu, który przeznaczony jest na zespół muzyczny. Organizowaną imprezę może uświetnić gwiazda dużego formatu. Jednak w tym przypadku dostępność ograniczona jest nie tylko terminarzem artysty, czy ceną występu, lecz również charakterem imprezy. Niektóre zespoły odmawiają tak zwanej gry do kotleta. Oznacza to, że nie występują przez publiką siedzącą przy stołach. Inni artyści i ich zespoły nie wystąpią w galerii handlowej, a jeszcze inne zespoły w mniejszych, lokalnych imprezach.

Bez względu na to, jakim dysponujemy budżetem i jaki jest charakter planowanego spotkania, jedną z pierwszych czynności jest ustalenie dostępności zespołu muzycznego, rozumianej zarówno jako dostępność wolnego terminu, jak również jako obsługa konkretnego typu imprezy.