Zespół na przyjęciu i imprezie

Zespół na imprezie to opcja, którą warto rozpatrzyć przygotowując imprezę, w której uczestniczyć będzie większa liczba osób. Muzyka grana na żywo jest zawsze doskonałą oprawą, zarówno dla mniejszych, jak i bardzo dużych przyjęć.

Usługi zespołów muzycznych na imprezach

Wybór zespołu grającego na żywo, zamiast muzyki odtwarzanej, ma wiele zalet. Niektóre zespoły oferują bowiem nie tylko granie i śpiewanie, lecz również zajmują się konferansjerką. Dodatkowo zespoły dysponują zaawansowanym sprzętem muzycznym, dzięki czemu mogą występować w zamkniętych salach i plenerach. To szczególnie ważne, jeśli impreza odbywa się poza zamkniętymi murami. Niektóre zespoły muzyczne oferują także oprawę oświetleniową zintegrowaną z graną muzyką – zwielokrotnia to efekt dźwiękowy poprzez wrażenia wizualne. Jeszcze inne gotowe są na przebranie, jeśli grają w trakcie imprez tematycznych. Każdy z tych aspektów wymaga uwzględnienia przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Wybór zespołu muzycznego

Wybór zespołu powinien być podyktowany przede wszystkim charakterem imprezy. Innych muzyków poszukiwać będziemy na huczne wesele, innych na niewielką uroczystość. Szczególnie, gdy impreza ze względu na towarzyszące jej okoliczności wymaga specjalnych umiejętności zespołu, należy skupić się na zawężeniu poszukiwań do grona muzyków, którzy specjalizują się w określonym repertuarze. Przykładem może być duże spotkanie biznesowe z muzyką klasyczną w tle. Zespół weselny raczej się nie sprawdzi.

Decydując się na konkretny zespół warto przejrzeć portfolio dotychczas obsługiwanych imprez. Portfolio to powinno zawierać nie tylko nazwy imprez, które obsługiwał zespół, lecz również referencje a przede wszystkim nagrania. Ważne, żeby referencje nie tylko przejrzeć, ale również sprawdzić. Wiele osób rezygnuje z tego etapu wyboru, a wysłuchanie od dotychczasowych klientów opinii i ewentualnych sugestii może skutecznie zapobiec popełnieniu błędów.

Oczywiście istotnym kryterium wyboru jest również cena. Najczęściej związana jest ona z ilością osób w zespole – im większy, tym cena usługi jest odpowiednio wyższa.

Przyjęło się, że zespoły grają na ślubach, studniówkach, imprezach firmowych czy innych dużych eventach. Tymczasem zespół może być piękną oprawą zaręczyn, kameralnej rocznicy ślubu, czy innego spotkania w mniejszym gronie. Odpowiednio dobrany repertuar uświetni każde wydarzenie, nadając mu wyjątkowego klimatu.